Teach and Learn English

Dress

Polka dot dress

DRESS, czyli sukienka. Tak po prostu. Bardzo łatwe słówko. Ostatnio jedna z moich uczennic za zadanie otrzymała opisanie swojej ulubionej sukienki, no i.... ambaras! Niby proste zadanie, ale jak przychodzi do szczegółów, to okazuje się, że niekoniecznie musi to być takie proste. Zajmiemy się dzisiaj zatem 'tylko' sukienkami ;)

J Lo in a skimpy dress
Jeśli przychodzi do długości, to możemy mieć ANKLE-LENGTH DRESS lub po prostu LONG DRESS (do kostek, długa- ponoć wracają do łask). Z drugiej strony jak ktoś grzeszy ładnymi nogami to z pewnością może sobie pozwolić na SHORT DRESS (krótką sukienkę) lub wręcz SKIMPY DRESS (skąpą sukienkę).Figure-hugging dress
Sukienki mogą być przylegające do ciała- FIGURE-HUGGING, lub też obcisłe (dopasowane) - CLINGING/TIGHT. Ba! możemy nawet powiedzieć- TIGHT-FITTING DRESS na obcisłą sukienkę!


Niektóre kobiety preferują 'luźne' sukienki, czyli LOOSE-FITTING DRESSES, które często są nieco niekształtne - SHAPELESS.


Mi osobiście podobają się bardzo tzw. rozkloszowane sukienki, w stylu lat 50-tych, czyli FULL-SKIRTED DRESSES.

Vintage red polka dot full-skirted dress
Możemy też opisać sukienkę biorąc pod uwagę różne jej elementy. Mam  na myśli chociażby sukienkę bez pleców- BACKLESS DRESS, lub zabudowaną po szyję- HIGH-NECKED DRESS albo wręcz przeciwnie- sukienkę wydekoltowaną- LOW-CUT DRESS. Jak już jesteśmy przy dekoltach to mamy też takie w łódkę (opadające na ramiona)- OFF-THE-SHOULDER DRESS. Sukienka bez rękawów to SLEEVELESS DRESS, bo SLEEVE to włąśnie rękaw, natomiast taka bez ramiączek to STRAPLESS DRESS. Zmysłowa, atrakcyjna, obcisła i seksowna sukienka to SLINKY DRESS.
Off-the-shoulder dress

Sleeveless dress


Materiały z których wykonana może być sukienka, to już niemalże oddzielna historia- COTTON DRESS (bawełniana) SATIN DRESS (satynowa) lub chociażby SILK DRESS (jedwabna) albo LEATHER DRESS (skórzana).
Miu Miu strapless litlle black dress
Sukienka na dzień (mniej elegancka) to DAY DRESS, podczas gdy taka wieczorowa to EVENING DRESS. Klasykiem jest oczywiście LBD, czyli Little Black Dress, tzw. małą czarna, dobra na każdą okazję. Możemy tez mówić o sukni balowej- BALL DRESS, sukience koktailowej- COCKTAIL DRESS albo ciążowej- MATERNITY DRESS. No, nie mogę pominąć oczywiście WEDDING DRESS, czyli sukni ślubnej.Co możemy zrobić z sukienką? No, jak dla mnie to po pierwsze przymierzyć - TRY ON:

Could I try this one on?
Czy mogłabym przymierzyć tą?

a po drugie kupić- BUY;))A teraz na poważnie - możemy sukienkę zapiąć na zamek - ZIP UP albo wręcz przeciwnie- rozpiąć, czyli UNZIP THE DRESS (ZIP to zamek błyskawiczny dla niewtajemniczonych). Jeśli sukienka jest długa to możemy ją podciągnąć lub powinąć - HITCH UP, LIFT lub PULL UP. Jak się trochę nam sukienka pomięła to ją szybciutko wygładzamy - SMOOTH THE DRESS.
Bride's dress hitched up
Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Categories

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Szukaj na tym blogu

Follow by Email

Copyright © IngliszTiczer.pl | Powered by Blogger

Design by ThemePacific | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com