Teach and Learn English

Making suggestions

Making suggestions to sugerowanie lub proponowanie czegoś. W języku angielskim istnieje wiele sposobów na proponowanie/sugerowanie komuś czegoś i o tym właśnie jest dzisiejszy post ;)Załóżmy, że chcemy zaproponować komuś pójście na lunch...


Would you like to have lunch? (= Czy chciałbyś zjeść lunch?)


Let's have lunch, shall we? (= Chodźmy na lunch, hmm?) - 'Let's' to skrót od 'Let us'; zwróćcie uwagę na to, że po 'Let's' używamy bezokolicznika!
Let's have lunch! (= Chodźmy na lunch!)
Shall we have lunch? (= Zjemy lunch?) - Pamiętajcie, że po 'Shall' używamy 'we' lub 'I'. Więcej o 'shall' pisałam tutaj.


What/How about having lunch? (= Co powiesz na zjedzenie lunch'u?) - Zwróćcie uwagę, że po 'What/How about' używamy czasownika z końcówką -ING!
What/How about lunch? (= Co powiesz na lunch?)
Why don't we have lunch? (= Dlaczego nie mielibyśmy zjeść lunch'u?)

 
Why not have lunch? (= Dlaczego nie zjeść lunchu?)


How do you feel about having lunch? (= Co myślisz o zjedzeniu lunchu?) - Po tym wyrażeniu również mamy czasownik z końcówką -ING!


Fancy having lunch? (= Masz ochotę na lunch?) - bardzo często używane potocznie; końcówka -ING!I'd like to have lunch. What about you? (= Chciałbym zjeść lunch. A ty?)We could always have lunch. (= Zawsze możemy zjeść lunch.)Having lunch's one idea. (= Zjedzenie lunchu to jeden pomysł.)It would be nice to have lunch, don't you think? (= Byłoby miło zjeść lunch, nie uważasz?)Would you mind having lunch? (= Miałbyś coś przeciwko zjedzeniu lunch'u?)- końcówka -ING!


I w końcu - polecam lekcje na BBC do posłuchania i poczytania TUTAJ.

Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Categories

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Szukaj na tym blogu

Follow by Email

Copyright © IngliszTiczer.pl | Powered by Blogger

Design by ThemePacific | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com